Školní rok 2008-2009

26.6.2008 – Studenti,dočkali jste se! Dnes budou slavnostně rozdána vysvědčení v OU ve Vrapicích.

Ředitelství OU přeje všem studentům a zaměstnancům hezké letní prázdniny!!!

——————————————————————————————————————————————

24.6.2009 – I NAŠI ŽÁCI NECHYBĚLI NA AKCI „FORTUNA MEETING“ NA KLADENSKÉM SLETIŠTI

Po mimořádně úspěšném prvním a druhém ročníku vícebojařského závodu TNT – Fortuna Meeting se 23. – 24. června 2009 na kladenském stadionu znovu sejde světová špička v této disciplíně, aby navázala, resp. překonala výkony z prvních dvou ročníků.

http://www.desetiboj-kladno.cz/

——————————————————————————————————————————————

Dne 23.6.2009 v 9 hodin v prostorách Odborného učiliště a Praktické školy Kladno – Vrapice proběhne slavnostní předání výučních listů absolventům tříletých učebních oborů.

Zveme všechny přátele školy!!!

——————————————————————————————————————————————

Školní rok se nezadržitelně nachýlil ke svému konci, a proto byl nejvyšší čas realizovat poslední z projektu malých grantů společnosti T- Mobile „Splň si svůj sen“ – karnevalové veselí.

Aby se mohli účastnit všichni žáci školy, bylo zvoleno úterý 23. června, kdy probíhalo slavnostní vyřazení letošních absolventů . Slavnostně oblečení a naladění třeťáci si v přítomnosti svých rodičů převzali výuční listy a maškarní rej mohl začít. Žáci civilní oblečení za roztodivné kostýmy, někdo měl jen klobouk, i pedagogové byli k nepoznání a už to vypuklo. Po zahřívacím tanečku začala promenáda masek. Bylo se na co dívat.

Mnoho krásných dam, Superman, čarodějnice, stařičký Einstein, postavy z pohádek i démonické přízraky. Všichni se představili porotě, která se odebrala k poradě, a tudíž byl prostor pro tanec. Holky a kluci to rozjeli, někteří spíše váhavě, ale pak to byl rachot, taneční kreace byly úžasné. Jako host vystoupila skvělá břišní tanečnice, která sklidila bouřlivé ovace. Čas běžel a verdikt poroty se očekával s velkým napětím. Oceněná maska získala totiž cenu nejen pro sebe, ale pro celou třídu. A jak to dopadlo?

Za první místo se prostřednictvím krásné dívky v masce španělské tanečnice radovala z jízd na motokárách třída zahradnic. Druzí pojedou do kina IMAX kuchaři a do kladenského aquaparku půjdou držitelé třetí ceny malíři. Taneční veselí gradovalo a nastal čas na občerstvení. Pro všechny účastníky byl připraven opulentní raut. Masíčko, ovoce, zelenina, zákusky, samé dobroty. Jedlo a pilo se do sytosti, povídalo se, na interaktivní tabuli běželi fotografie ze závěrečných zkoušek. Pohodová atmosféra potvrzovala, že vytoužené prázdniny téměř začínají.

Dění ve vrapickém učilišti bylo v letošním školním roce nesmírně aktivní a pestré. Uskutečnila se celá řada úžasných akcí, ale především se díky T-Mobilovým malým grantům podařilo splnit sny mnoha žáků.

——————————————————————————————————————————————

17.6.2009 – V rámci prevence sociálně patologických jevů je pro žáky připraven zajímavý vzdělávací program „DO ŽIVOTA PŘIPRAVEN“

Vzdělávací program „Do života připraven“ byl určen žákům prvních a druhých ročníků. Tématicky byl zaměřen na prevenci sociálně patologických jevů a připravenosti na krizové situace.

V komponovaném tříhodinovém bloku zhlédli žáci například instruktáž jak bezpečně chatovat na internetu.

V následné besedě s výchovnou poradkyní paní Kolářovou a preventistou panem učitelem Patákem se velmi živě diskutovalo o internetových aktivitách přítomných žáků, především však dívek. Ukázalo se , že někdo zásady bezpečnosti dodržuje, jiný už méně.

V druhé polovině akce přišly na řadu nejdříve ukázky a poté i zkušenosti žáků s tísňovým voláním, poskytováním první pomoci , evakuačním zavazadlem či záchranou tonoucího. Bylo zajímavé slyšet, že někteří z přítomných dívek a kluků už úspěšně asistovali u dopravních nehod. Je skvělé, že nezazmatkovali a udělali co bylo třeba.

Věříme, že čas, který žáci této akci věnovali,nebyl promarněný a že si mohou říci : Do života připraven.

——————————————————————————————————————————————

TENTO TÝDEN ZAČÍNAJÍ ÚSTNÍ ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY ŽÁKŮ TŘETÍHO ROČNÍKU PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ

——————————————————————————————————————————————

12.6.2009 – DNES JE PRO ŽÁKY PŘIPRAVEN „DEN HER“

——————————————————————————————————————————————

9.6.2009 – „Starou Prahou až na Petřín‘‘

9.6.2009 – V rámci hodin Občanské výchovy se žáci zúčastnili školní akce „ Starou Prahou až na Petřín‘‘.

Historie Pražského hradu sahá až do 9 století n.l. Velkou zásluhu na jeho výstavbě měl Karel IV. ale i jeho následníci Václav IV. a císař Rudolf II. Po jeho prohlídce nás Nové zámecké schody dovedli až na Malostranské náměstí a dále klikatými uličkami až na Kampu.

Na počátku osmdesátých let vznikl na Velkopřevorském náměstí v Praze pomník Johna Lennona, u něhož se ve výroční den jeho smrti scházeli jeho fanoušci. Původně malá, spontánní setkání přerostla pod vlivem policejních zásahů v protirežimní vystoupení, na kterých se podepisovaly petice proti rozmístění jaderných zbraní na obou stranách Evropy a požadující propuštění politických vězňů.

Výjezd lanovkou na Petřín byl pro mnohé žáky zážitkem, který vystřídal výstup na samotnou Petřínskou rozhlednu a návštěva zrcadlové síně s bludištěm.

Petřínská rozhledna byla slavnostně otevřena 20. Srpna roku 1891.. Spolu s rozhlednou byla dokončena i vysněná lanová dráha na vodní pohon a o rok později bylo na petřínský vrch instalováno magické zrcadlové bludiště. V současnosti můžete v suterénu rozhledny shlédnout výstavu věnovanou českému géniovi Járovi Cimrmanovi.

——————————————————————————————————————————————

9.6.2009 – SKUPINA ŽÁKŮ V RÁMCI EVVO ODJÍŽDÍ DO PRAŽSKÉ ZOO

9.6.2009 – V rámci EVVO se žáci zúčastnili školní akce „NÁVŠTĚVA PRAŽSKÉ ZOO“.

ZOO Praha by se dala nazvat hlavní zahradou ČR. Jedná se o velmi moderní a do detailu propracovaný areál, který sklízí nemalé uznání jak od návštěvníků, tak předevšímod zahraničních organizací, které se zabývají ochranou ohrožených druhů.

To je právě to, co pražskou zoologickou zahradu lehce odlišuje od ostatních u nás – díky svému velkému kapitálu a neutuchajícímu zájmu návštěvníků si může dovolit nejen maximální péči o svá zvířata, ale také se podílí na mnoha záchranných programech zvířat, která jsou na pokraji vyhynutí. ZOO Praha byla otevřena už v roce 1931 a již zmíněnou vysokou oblibu dokazuje fakt, že jí každoročně navštíví zhruba jeden milion jak českých, tak zahraničních turistů.

O některých zvířatech, která můžete v ZOO Praha potkat, by se dalo říct, že předčila slávu samotné zahrady. Řeč je především o gorilí rodince, jejíž mediální sláva stále roste. Prakticky každý návštěvník této zahrady v našem hlavním městě směřuje své první kroky k výběhu goril. Dalším druhem, který ZOO Praha proslavil, jsou koně Převalského, které pracovníci této zahrady doslova zachránili před vyhynutím, a o kterých zahrada vede celosvětové plemenné knihy. Z dalších zvířat jsou také velmi známí místní sloni indičtí, kteří museli být několikrát přemístěni v průběhu povodní v roce 2002, kdy voda z Vltavy zaplavila polovinu areálu ZOO Praha.

——————————————————————————————————————————————

TENTO TÝDEN ZAČÍNAJÍ PRAKTICKÉ ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY ŽÁKŮ TŘETÍHO ROČNÍKU PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ

——————————————————————————————————————————————

V termínu od 1.6.- 5.6.2009 „SJEZD ŘEKY LUŽNICE“

Již tradičně na závěr školního roku si Vás dovolujeme pozvat na sjezd romantické řeky Lužnice na kánoích.

Informace k této již tradiční akci podává Mgr. Zdeněk Fiedler.

Všichni žáci se těší na konec školního roku, ale žáci OU a PrŠ Vrapice byli letos natěšeni úplně nejvíce. Důvodem byl vodácký kurz na Lužnici. Proběhl v rámci projektu prevence kriminality Magistrátu města Kladna od 1. do 5. června 2009.

Ze školy se vyjíždělo v pondělí již tradičně autobusem absolutně nejspolehlivější firmy pana Pohla. Po dosažení cíle, kterým bylo tábořiště v Suchdole nad Lužnicí, postavili holky a kluci stany a byl zahájen základní výcvik. Ti, kdo byli na vodě poprvé, si pod vedením zkušených instruktorů osvojovali vodácké dovednosti.

Mnoho triček nezůstalo suchých, ale nikomu to nevadilo a všichni byli natěšeni na ráno, až se vydají na řeku doopravdy. Po probuzení slunce přislíbilo svítit, žáci se nalodili a dobrodružství začalo. Řeka byla krásná, někomu se úplně nedařilo, lodˇnechtěla poslouchat povely a dělala si co chtěla. Ale jiní byli naopak za hvězdy, elegantně vzdorovali mnoha záludným nástrahám. Když se dorazilo do kempu na Majdaléně , nebylo poražených, ale jen vítězů. Večerní táborák a písničky u něj byl ideálním závěrem dne.

——————————————————————————————————————————————

1.6.2009 – PÍSEMNÁ ČÁST ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK ŽÁKŮ TŘETÍHO ROČNÍKU

Dnes vstupují žáci třetího ročníku do poslední etapy studia na naší škole. Na programu dne je písemná část závěrečných zkoušek.

VŠEM ŽÁKŮM DRŽÍME PALCE!!!

——————————————————————————————————————————————

29.5.2009 – DRUHÉ KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

——————————————————————————————————————————————

Odborné učiliště a Praktická škola ve Vrapicích pořádala v rámci prevence kriminality sportovní den. Byla to dílčí akce projektu „Pod jednou střechou“ , který zaštiťuje Magistrát města Kladna.

Realizace byla naplánována na pátek 29. května 2009. Žáci i pedagogové se sešli v devět hodin před kladenským Sletištěm. Počasí se tvářilo jako teplejší únorové, což ale natěšenost účastníků nikterak neohrozilo.

Atraktivní program byl rozdělen do čtyř oblastí. Bruslení na in-line bruslích, lezení v lanovém centru, fotbalový zápas a návštěva aquaparku .

——————————————————————————————————————————————

28.5.2009 – SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ „HROCHŮ“ NA NOUZOVĚ

V Odborném učilišti a Praktické škole ve Vrapících se uskutečnil další z projektů společnosti T Mobile „Splň si svůj sen“.

Mottem tohoto snu bylo udělat radost handicapovaným dětem. Potěšit druhého člověka můžeme mnoha rozličnými způsoby. Dívky z Vrapic zvolily výrobu dárků.

Rozhodly se , že v rámci odborného výcviku ušijí polštářky – veselé hrochy. Ideálním termínem pro předání dárků bylo 9. výročí založení Domova dobré vůle na Nouzově.

Ve čtvrtek 27. května se na slavnost v Nouzově vypravili jako doprovod hrochů zdravotnice z prvního ročníku, spolu se školním hudebníkem Františkem Knauerem a učitelkami paní Šárkou Longauerovou a Janou Hykšovou.

Obyvatelé z Domova dobré vůle – děkují Všem žákům!!!

——————————————————————————————————————————————

28.5.2009 – KLASIFIKAČNÍ PORADA TŘETÍHO ROČNÍKU

——————————————————————————————————————————————

V RÁMCI MALÝCH GRANTŮ SE USKUTEČNÍ DALŠÍ SPLNĚNÉ SNY

Od 25. – 27. 5. 2009 se v rámci MALÝCH GRANTŮ uskuteční další splněná přání.

Tentokrát se budou realizovat tyto projekty:

Více informací u pana učitele Jana Smitala.

——————————————————————————————————————————————

18. – 22.5.2009 – SPORTOVNĚ – TURISTICKÝ KURZ ŽÁKŮ TŘETÍHO ROČNÍKU

Žáci třetího ročníku se od 18.- 22. května 2009 zúčastní sportovního kurzu, který se bude konat v Libušíně pod dohledem pedagogů naší školy.

Informace k této již tradiční akci podává Mgr. Evžen Slánský.

SRAZ ÚČASTNÍKŮ KURZU JE 18.5. V LIBUŠÍNĚ DO 10:00!!!

Ostatní fotky jsou jsou k dispozici u pana učitele Petra Patáka, DiS.

——————————————————————————————————————————————

VÝROBA A PŘEHLÍDKA NETRADIČNÍCH KLOBOUKŮ SPOJILA ŽÁKY DVOU ŠKOL

Slavnostní zakončení projektové práce mezi žáky Odborného učiliště a Praktické školy v Kladně-Vrapicích a Základní a Mateřské školy v Norské ulici v Kladně v úterý odpoledne vyvrcholilo módní přehlídkou pod názvem Kloboukování. To se uskutečnilo v rámci projektu Společně to zvládneme, do kterého bylo zapojeno 30 žáků z obou škol.

Cílem projektu přitom bylo rozvinutí multikulturní výchovy, podpora přátelské atmosféry mezi školami na Kladensku a zároveň zapojení děti a jejich rodičů pocházejících ze sociálně vyloučených lokalit.

——————————————————————————————————————————————

SOUTĚŽ ODBORNÝCH VĚDOMOSTÍ A DOVEDNOSTÍ

V tomto týdnu nás čeká školní kolo SOUTĚŽE ODBORNÝCH VĚDOMOSTÍ A DOVEDNOSTÍ žáků třetích ročníků.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhne dne 12. května 2009 v tělocvičně OU Vrapice.

——————————————————————————————————————————————

8.5.2009 – STÁTNÍ SVÁTEK – Den vítězství (1945)

——————————————————————————————————————————————

6. – 7.5. 2009 – ŘEDITELSKÉ VOLNO

——————————————————————————————————————————————

5.5. a 12.5.2009 – MIKROPROJEKT: „Společně to zvládneme“

Spolupráce se ZŠ a MŠ Norská ,Kladno.

Celý projekt je založen na spolupráci dětí a upevnění vztahů mezi nimi.

Cílem projektu je rozvinutí multikulturní výchovy, podpora přátelské atmosféry mezi školami na Kladensku a zároveň zapojení děti a jejich rodičů pocházejících ze sociálně vyloučených lokalit.

——————————————————————————————————————————————

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a

Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

——————————————————————————————————————————————

1.5.2009 – STÁTNÍ SVÁTEK – SVÁTEK PRÁCE

Svátek práce nebo 1. máj je mezinárodní dělnický svátek, který se od roku 1890 slaví 1. května.

Svátek zavedla v roce 1889 II. internacionála na paměť vypuknutí stávky amerických dělníků v Chicagu dne 1. května 1886.

V českých zemích se poprvé slavil v roce 1890 na Střeleckém ostrově v Praze.

——————————————————————————————————————————————

29.4.2009 – PŘEDNÁŠKA NA TÉMA EKOLOGIE

Skupina žáků se zúčastnila zajímavé přednášky na téma „EKOLOGIE“.

Součástí přednášky byla ekologická vycházka do záchranné stanice Kladno – Čabárna.

Hlavním úkolem stanice je pomáhat zraněným či jinak postiženým živočichům.

Za zraněným živočichem vyjíždějí pracovníci stanice do terénu nebo ho lidé přinesou přímo na stanici. http://www.volny.cz/zachr.stanice/

——————————————————————————————————————————————

VEŘEJNÁ SBÍRKA PRO NADACI EMIL

Žáci z naší školy se opět zapojili do již tradiční charitativní akce. .Děkujeme všem,kteří se do charitativní činnosti zapojili.

Emil pomáhá získávat finanční prostředky na vytvoření sportovního zázemí pro handicapované děti registrované ve sportovních svazech.

Emil se stal symbolem pomoci handicapovaným dětem, kterým sport pomáhá nalézt smysl života a překonat vlastní handicap.

Sport má pro ně navíc i nezanedbatelný terapeutický význam.

Všechny finanční prostředky získané v rámci projektu Emil jsou odváděny na zvláštní benefiční účet, který je plně využívá právě ve prospěch těchto dětí.

EMIL DĚKUJE VŠEM ŽÁKŮM A PEDAGOGŮM ZA POMOC 🙂

——————————————————————————————————————————————

SPORTEM PROTI DROGÁM – „MEZITŘÍDNÍ TURNAJ CHLAPCŮ VE FLORBALU“

Turnaj byl hrán ve dvou skupinách v sokolovně Švermov, a to v termínech 16. a 23.4.2009. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 třídních družstev.

POŘADÍ SKUPINA „A“

1. TRU 2

2. MAL 1

3. KUC 2

POŘADÍ SKUPINA „B“

1. ZAM 1

2. ZHR 1

3. TRU 3

GRATULUJEME!!!

——————————————————————————————————————————————

22.4. 2009 – se koná v OU první kolo přijímacího řízení na odborné učiliště

——————————————————————————————————————————————

21.4.2009 – Třídní schůzky všech ročníků v budově OU Vrapice od 15:00.

——————————————————————————————————————————————

9.-10.4. 2009 – VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

Ředitelství školy přeje všem studentům a zaměstnancům školy příjemné prožití velikonočních svátků.

——————————————————————————————————————————————

Naše učiliště získalo akreditaci na provádění dílčích kvalifikací.

Po absolvování kurzu účastník získá výuční list v oboru „Květinářské a aranžérské práce“

(akreditace)

——————————————————————————————————————————————

27.3.2009 – Jak to bylo v IMAXU – projekt realizován z Malých grantů

Další třída si splnila své přání. Dívky ze třídy ZDR 1 B se v pátek 27. března vydaly do Prahy, aby realizovaly další z projektů Malých grantů. Cílem byla návštěva 3D kina IMAX. Na výlet nevyjela celá třída, ale pouze studentky, které nemají problémy s docházkou, tedy jen sedmičlenná skupinka.

——————————————————————————————————————————————

Výsledky mezitřídního turnaje dívek v přehazované.

POŘADÍ SKUPINA „A“

1. ZHR 2

2. KUC 1B

3. ZDR 1B

POŘADÍ SKUPINA „B“

1. ZDR 1A

2. KUC 1A

3. KUC 2

Gratulujeme!

——————————————————————————————————————————————

27.3. a 2.4. 2009 – SPORTEM PROTI DROGÁM – MEZITŘÍDNÍ TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ DÍVEK

Kapitánky třídních družstev předají na papíře napsané účastnice turnaje svým třídním učitelům nebo učitelům TEV.

Prvním třem družstvům budou předány věcné ceny!

——————————————————————————————————————————————

INFORMACE PRO ŽÁKY TŘETÍHO ROČNÍKU

V termínu 18-22.5.2009 se uskuteční „sportovně – turistický kurz“ v Libušíně. Více informací u třídního učitele!

——————————————————————————————————————————————

19.3.2009 – „FIFA STREET 2009“

——————————————————————————————————————————————

Dnes odstartuje jeden z vítězných projektů v rámci MALÝCH GRANTŮ – fotbalový turnaj.

Pro jednotlivá družstva jsou připraveny věcné ceny!!! První družstvo se může těšit na vítězný pohár, fotbalové míče, diplom.

Pro další družstva jsou připraveny věcné ceny a sladkosti. Držíme palce!!! SPORTU ZDAR!!!

——————————————————————————————————————————————

DOBOJOVÁNO!!!

VÍTĚZEM FOTBALOVÉHO TURNAJE „FIFA STREET“ SE STALA TŘÍDA ZED1!!!

GRATULUJEME!!!

——————————————————————————————————————————————

ČLÁNEK V NOVINÁCH – NÁVŠTĚVA HEJTMANA

Středočeský hejtman David Rath ve středu navštívil naší školu. Žákům vysvětlil princip demokratického systému a odpovídal na jejich dotazy.

——————————————————————————————————————————————

6.3.2009 – Dnes se žáci třídy MAL 1,MAL 2, ZED 1, ZHR 1, TRU 3 zúčastní zajímavé exkurze v Praze.

„FOR GARDEN 2009“ – 3. VELETRH ZAHRADNÍ ARCHITEKTURY, NÁBYTKU A TECHNIKY

www.for-garden.cz

——————————————————————————————————————————————

5.3.2009 – SPORTEM PROTI DROGÁM

Mezitřídní turnaj v košíkové chlapců. Sraz v 10:30 před SOKOLOVNOU VE ŠVERMOVĚ.

Prvním třem družstvům budou předány věcné ceny!

——————————————————————————————————————————————

4.3.2009 – SETKÁNÍ pana hejtmana Davida Rátha s žáky NAŠEHO UČILIŠTĚ

Ve škole byla připravena ukázka jednotlivých oborů a následně proběhla beseda s žáky prvních a druhých ročníků.

——————————————————————————————————————————————

Spolupráce studentů oboru „PRÁCE VE ZDRAVOTNICKÝCH A SOCIÁLNÍCH ZAŘÍZENÍ – PEČOVATELSKÉ PRÁCE“

V DOMOVĚ DŮCHODCŮ FRANTIŠKA KLOZE V KLADNĚ

– jednou za 14 dní děvčata ze třetího ročníku tvoří výrobky, dárky, které potěší babičky a dědečky v DD.

——————————————————————————————————————————————

26.2. a 5.3.2009 – SPORTEM PROTI DROGÁM

Mezitřídní turnaj v košíkové chlapců. Sraz v 10:30 před SOKOLOVNOU VE ŠVERMOVĚ.

Prvním třem družstvům budou předány věcné ceny!

——————————————————————————————————————————————

MALÉ GRANTY – VÍTĚZNÉ PROJEKTY

Více informací u Mgr. Šárky Longauerové, Mgr. Milady Longauerové, Petra Patáka, DiS.

——————————————————————————————————————————————

MALÉ GRANTY

17.2.2009 – Obhajoba předkladatelů projektů před komisí v 8:00 ve Vrapicích.

——————————————————————————————————————————————

12.2.2009 – SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ PROJEKTU Z EVROPSKÉHO SOCIÁLNÍHO FONDU

www.esfcr.cz

——————————————————————————————————————————————

ŽÁCI POZOR!!!

Celý týden můžete konzultovat vaše projekty s učiteli.

Od PO – PÁ mezi 8:00 – 13:30 u Mgr. Šárky Longauerové, Mgr. Milady Longauerové, Petra Patáka, DiS.

——————————————————————————————————————————————

2.-6.2.2009 – Jarní prázdniny

——————————————————————————————————————————————

30.1.2009 – Pololetní prázdniny

——————————————————————————————————————————————

29.1.2009 – Předávání pololetních vysvědčení

——————————————————————————————————————————————

Fotky z lyžařského výcviku jsou doplněny v sektoru „fotogalerie“

Všechny fotografie z lyžařského výcviku je možno dostat na DVD u pana učitele Patáka.

——————————————————————————————————————————————

20.1.2009 – PEDAGOGICKÁ RADA

——————————————————————————————————————————————

20.1.2009 – DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ (8:00 – 17:00)

——————————————————————————————————————————————

10.1.2009 – Žáci odjíždějí s pedagogickým dozorem na lyžařský výcvik do Krkonoš.

Přejeme hodně sněhu a nezapomenutelný zážitek!!!

www.zvonarka.ic.cz

——————————————————————————————————————————————

ŽÁCI POZOR 🙂

Na rozjezd nového roku jsme pro Vás připravili novou webovou soutěž. Celý měsíc se bude hrát o atraktivní ceny!

Zasílejte vtipné foto na e-mailovou adresu pp.ucitel@seznam.cz

Nejvtipnější tři fotky boudou oceněny!!!

——————————————————————————————————————————————

Všem našim žákům, zaměstnancům, přátelům školy

přejeme radostné svátky a úspěšný vstup do nového roku 2009

——————————————————————————————————————————————

ŽÁCI POZOR!!!

Od 10.1. – 17.1.08 -PROBĚHNE LYŽAŘSKÝ VÝCVIK I. ROČNÍKU.

Lyžařský výcvik proběhne v horské vesničce Strážné v Krkonoších. Případné dotazy u třídního učitele.

——————————————————————————————————————————————

17.12.2008 – VÁNOČNÍ TURNÁJEK VE STOLNÍM TENISE

HRAJE SE O VĚCNÉ CENY!!!

——————————————————————————————————————————————

17.12.2008 – Závěrečné zkoušky frekventantů ve vzdělávacím programu:

„Práce ve zdravotnických a sociálních zařízení – pečovatelská činnost“

——————————————————————————————————————————————

10.12.2008 – Třídy KUC 1A, ZDR 1A, ZHR 1 se zúčastní zajímavé exkurze „PARLAMENT ČR“.

WWW.PSP.CZ

——————————————————————————————————————————————

9.12.2008 – Žáci se zapojí do celostátní veřejné sbírky pro Občanské sdružení Květinka.

Vybrané peníze poputují dětem do KLOKÁNKU v Hostivicích 🙂

——————————————————————————————————————————————

5.12.2008 – Mikuláš, rohatí čerti a zlatovlasí andělé s křídly vyrazili dnes ráno ve škole do tříd 🙂

Žáci třídy ZHR 2 dnes vyrazili s nadílkou do učňovských tříd a místní školky obdarovávat děti sladkostmi.

——————————————————————————————————————————————

4.12.2008 – VÝSLEDKY MEZITŘÍDNÍHO DÍVČÍHO TURNAJE V KOŠÍKOVÉ SKUPINY „A“

——————————————————————————————————————————————

ŽÁCI POZOR!!!

Připravuje se mezitřídní turnaj dívek v košíkové. Termín je 4.12 a 8.12.2008.

Kapitánky třídních družstev předají na papíře napsané účastníky turnaje svým třídním učitelům nebo učitelům TEV.

——————————————————————————————————————————————

1.12.2008 – Dnes ve škole proběhne PROJEKT: „DEN PRO ROMSKOU KULTURU“

Projekt by měl blíže seznámit mladé lidi s romským prostředím a především je inspirovat k lepšímu smýšlení,

najít rozdíly v kultuře a snažit se je pochopit. Naučit se a vážit si romské minority.

——————————————————————————————————————————————

26.11.2008 – Veřejná sbírka pro „NADAČNÍ FOND SLUNCE“

——————————————————————————————————————————————

25.11.2008 – „DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ“ (8:00 – 17:00)

——————————————————————————————————————————————

20.11.2008 – Od počátku tohoto týdne začala studentům oboru kuchař příprava na nadcházející advent,

a tak se z kuchyně školy linou vůně nejrůznějšího cukroví.

——————————————————————————————————————————————

ŽÁCI POZOR!!!

Připravuje se mezitřídní turnaj dívek v košíkové. Termín je 4.12 a 8.12.2008.

Kapitánky třídních družstev předají na papíře napsané účastníky turnaje svým třídním učitelům nebo učitelům TEV.

——————————————————————————————————————————————

20.11.2008 – SPORTEM PROTI DROGÁM

MEZITŘÍDNÍ TURNAJ skupiny B „NOHEJBAL“

——————————————————————————————————————————————

17.11.2008 – STÁTNÍ SVÁTEK – „Den boje za svobodu a demokracii“.

——————————————————————————————————————————————

13.11.2008 – MEZITŘÍDNÍ TURNAJ SKUPINY A „NOHEJBAL“

Hraje se o věcné ceny!!!

——————————————————————————————————————————————

11.11.2008 – TŘÍDNÍ SCHŮZKY všech ročníků od 15:00 v OU Vrapice.

——————————————————————————————————————————————

4.11.2008 – PŘENÁŠKA NA TÉMA „RASISMUS, XENOFOBIE“

Společnost Člověk v tísni usiluje o zvyšování povědomí české společnosti o problematice chudoby,

rozvojové spolupráce, migrace, zmírnění rasových a národnostních předsudků a xenofobie v ČR.

——————————————————————————————————————————————

4.– 5.11.2008 – VELETRH CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ v prostorách Domu kultury Kladno.

I tentokrát nebude naše škola chybět na této akci.

Pro veřejnost máme připravenou pestrou nabídku našich oborů. Jste srdečně zváni!

——————————————————————————————————————————————

27. – 29.10.2008 – PODZIMNÍ PRÁZDNINY

——————————————————————————————————————————————

23.10.2008 – Závěrečné zkoušky frekventantů ve vzdělávacím programu:

„Práce ve zdravotnických a sociálních zařízení – pečovatelská činnost“

——————————————————————————————————————————————

23.10.2008 – Mezitřídní turnaj dívek ve vybíjené skupiny B.

Hraje se o věcné ceny!!!

——————————————————————————————————————————————

21.10. 2008 – multimediální show The Action – BESIP Tour 2008

„bezpečnost silničního provozu“ ve Středočeském divadle v Kladně.

www.theaction.eu

——————————————————————————————————————————————

16.10. 2008 – Mezitřídní turnaj dívek ve vybíjené.

——————————————————————————————————————————————

NAŠE UČILIŠTĚ V KLADENSKÉM DENÍKU!

– Studenti vrapického učiliště dostali novou počítačovou učebnu

– Škola ve Vrapicích dává možnost dostudovat lidem bez kvalifikace

——————————————————————————————————————————————

3.10.2008 – „AKCE ZÁPLAVY“

Setkání žáků se sponzory kladenské energetické společnosti ECK Generating, s. r. o. na Záplavách.

——————————————————————————————————————————————

Výsledky mezitřídního turnaje ve fotbale skupiny A, B.

——————————————————————————————————————————————

2.1.0. 2008 – SPORTEM PROTI DROGÁM

Mezitřídní turnaj ve fotbale skupiny B. Hraje se o věcné ceny!!!

——————————————————————————————————————————————

V pátek 26.9.2008 – se zúčastní zajímavé exkurze v Praze žáci z třídy Zed 1, Zam 1, Mal 2,

Exkurze „FOR ARCH“ – 19. MEZINÁRODNÍ STAVEBNÍ FESTIVAL

http://www.forarch.cz/2008/cz/intercept.asp

Žáci z třídy Zdr 1, Zhr 2, Zhr 1 se zúčastní exkurze v Litoměřicích.

Exkurze „ZAHRADA ČECH“

http://www.zahrada.cech.cz/

——————————————————————————————————————————————

25.9.2008 – SPORTEM PROTI DROGÁM

Mezitřídní turnaj ve fotbale skupiny A. Sraz účastníků je ve Švermově před sokolovnou v 8:00.

Hraje se o věcné ceny!!!

——————————————————————————————————————————————

25.9.2008 – Skupina žáků spolu s pedagogickým doprovodem odjíždějí na turistickou akci.

Tentokrát do NÁRODNÍHO PARKU ČESKÉ ŠVÝCARSKO.

http://www.ceskesvycarsko.cz/

——————————————————————————————————————————————

ŽÁCI POZOR!!!

22.9.2008 – VRSTEVNICKÝ KONTAKTNÍ DEN

– Prezentace jednotlivých učebních oborů

Slavnostní předání nově vybavené PC učebny za přítomnosti sponzora a primátora města Kladna.

Sponzor školy je organizace Kladno Energy Businesses (KEB), která od ledna 2005

sjednocuje pod touto hlavičkou kladenské energetické společnosti ECK Generating, s. r. o.

——————————————————————————————————————————————

3.9.2008 – začátek rekvalifikace

Rekvalifikace v oboru: Práce ve zdravotnických a soc. zařízení se zaměřením na pečovatelské práce

——————————————————————————————————————————————

Ve škole začínají zájmové školní aktivitypod vedením zkušených pedagogů.

Stačí si jen vybrat!

• nové zájmové kroužky pro tento rok (školní časopis, keramika), připravuje se hip – hop!!!

• více informací v sekci zájmové kroužky

——————————————————————————————————————————————

Stanovení termínů náhradních a opravných zkoušek pro školní rok 2007/2008

16.9. – písemná zkouška

17.9. – praktická zkouška

18.9. – praktická zkouška

19.9. – závěrečná ústní zkouška

——————————————————————————————————————————————

Žáci pozor – pro věrné návštěvníky našich webových stránek připravujeme pravidelnou měsíční soutěž.

Začínáme již příští týden!!! Sledujte naše webové stránky!

——————————————————————————————————————————————

Slavnostní zahájení školního roku 2008/2009 se uskuteční v pondělí 1.9.2008 v budově OU ve Vrapicích.

Zahájení pro II. a III. ročníky bude od 8:00, pro I. ročník platí čas 8:30.