COOL SCHOOL 18. 12. 2019

Dne 18. 12. 2019 proběhlo druhé finále soutěže COOL SCHOOL. V rámci projektu IKAP se jednalo o soutěž o nejlepší propagační video školy na téma DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Zúčastnit se mohla jakákoliv střední škola ve Středočeském kraji bez ohledu na zřizovatele, která vyplnila v termínu přihlášku. Kritéria soutěže byla koncipována komplexně tak, aby výsledný produkt měl praktickou využitelnost pro školu.

Video mělo školu prezentovat z pohledu žáků, a pomoci rodičům a potencionálním žákům při rozhodování jakou střední školu si zvolit pro budoucí studium. Cílem soutěže bylo také posílit kreativitu, tvůrčí a inovativní přístup a v neposlední řadě i zdravou soutěživost. Žáci se naučili vyhledávat informace, formulovat myšlenky a uskutečnit projekt, který následně prezentovali a obhajovali před odbornou komisí. Soutěžní tým mohl být tvořen maximálně pěti žáky a to napříč ročníky. Nad týmem měl odborný dozor tzv. supervizor z řad učitelů. Za každou školu mohli soutěžit maximálně tři týmy.

Náš čtyřčlenný tým natočil krásné video a pěkně ho na finále prezentoval. Konkurence byla veliká. Účastnilo se celkem 25 škol a některá škola měla dva týmy.

Soutěž nás velmi obohatila o zajímavé zážitky (z natáčení, ze stříhání videa, dramaturgie atd.). Ukázalo se, že i přes různé názory v týmu – umíme držet spolu, což je pro nás to největší vítězství 🙂