Školní rok 2013-2014

EXKURZE - HAMOUSŮV STATEK VE ZBEČNĚ

25.6.2014 - se naši žáci zúčastnili zajímavé exkurze ve Zbečně. Žáci z vybraných oborů navštívili Hamousův statek - kulturní památka spravovaná Národním památkovým ústavem. Vstupné a doprava je pro žáky z vybraných učebních oborů hrazena z projektu ESF „Zvýšení technologické úrovně řemeslných oborů“ – OPVK CZ.1.07/1.1.32/01.0028.

55 Photos

EXKURZE - PIVOVAR KRUŠOVICE

19.6.2014 se naši žáci zúčastnili zajímavé exkurze v pivovaru Krušovice. Vstupné a doprava je pro žáky z vybraných učebních oborů hrazena z projektu ESF „Zvýšení technologické úrovně řemeslných oborů“ – OPVK CZ.1.07/1.1.32/01.0028.

96 Photos

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ VÝUČNÍCH LISTŮ

Ve středu 18.6.2014 proběhlo v nových prostorách školy slavnostní předání výučních listů. Vedení školy a celý pedagogický sbor přeje všem absolventům školy hodně štěstí v pracovním a osobním životě.

62 Photos

ZOLOGICKÁ ZAHRADA, TROJSKÝ ZÁMEK

11.6.2014 - Žáci z vybraných učebních oborů se zúčastnili zajímavé exkurze v Praze. Tentokrát žáci nabštívili Trojský zámek a zologickou zahradu. Exkurze byla financována v rámci projektu z ESF „Zvýšení technologické úrovně řemeslných oborů“ – OPVK CZ.1.07/1.1.32/01.0028. V termínu 11.6.2014 se mohou žáci těšit na exkurzi v Praze (Trojský zámek , ZOO Praha)

136 Photos

PÍSEMNÉ UČŇOVSKÉ ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY

2.června 2014 - Písemné učňovské závěrečné zkoušky.

43 Photos

EKOPOBYT

12.-16.5.2014 - EKOPOBYT "UČNI V LESE" V termínu od 12.-16.5.2014 naše škola uspořádala EKOPOBYT v rekreačním středisku Kletečná. Středisko se nachází v srdci Českomoravské vysočiny nedaleko obce Kletečná u Humpolce. Místo pobytu je situováno na jižním svahu s výhledem na chráněné území Jankovského potoka, což je jeden z přítoků nedaleké Sedlické přehrady. V areálu jsou k dispozici hřiště (volejbalové, fotbalové, košíková, stolní tenis). Za nepříznivého počasí budou k dispozici kulturní místnosti. Celý areál je mimo povodňovou zónu. V okolí střediska je mnoho zajímavých míst na výlety (Pelhřimov, Humpolec). Náplň pobytu – sportovní a turistické vyžití, návštěva nedaleké farmy (domácí zvířata), hry zaměřené na EVVO, simulační hry v přírodě a jiné další zajímavé akce. Ekopobyt nazvaný „UČNI V LESE“ je plně hrazen z projektu ESF.

168 Photos

SPORTOVNÍ KURZ V ŽINKOVECH

V termínu od 7.-11.4.2014 se uskutečnil pro naše žáky z třetího ročníku sportovní kurz. Sportovní kurz se tento rok uskutečnil ve sportovním centru v Žinkovech. Rozsáhlý areál budov a hřišť najdete v blízkosti velkého šedesáti hektarového rybníka, na jehož břehu stojí malebný zámek. Krásná lesnatá krajina je protkána sítí turistických cest vhodných pro pěší i pro cyklisty. K dispozici je 34 pokojů, převážně dvojlůžkové s vlastním sociálním zařízením a čtyři pokoje jsou třílůžkové. Žáci budou mít během pobytu k dispozici hřiště, tělocvičny, relaxační zónu. WEBOVÉ STRÁNKY SPORTOVNÍHO CENTRA V ŽINKOVECH

168 Photos

EXKURZNÍ VYUČOVÁNÍ - BUNKR DRNOV

Ve čtvrtek 27.3.2014 se žáci z vybraných učebních oborů zúčastnili zajímavé exkurze v Drnově. Žáci navštívili muzeum a expozici vojenského bunkru v Drnově. Muzeum studené války a protivzdušné obrany je budován v podzemním objektu, který dříve armádě sloužil jako Velitelské stanoviště 71.protiletadlové raketové brigády. Objekt byl postaven v letech 1981 až 1984. Dne 1. května 1985 začíná armáda objekt aktivně používat. Až do konce provozu v roce 2003 se odsud nepřetržitě zajišťovala bezpečnost vzdušného prostoru nad Prahou. Následuje odtajnění a převod objektu sdružení okolních obcí. V roce 2009 začíná sdružení Bunkr Drnov s přípravami pro zpřístupnění objektu veřejnosti. Celý několikapatrový objekt je vybaven původním technickým zařízením, které je zcela unikátní a velmi dobře zachovalé. V části objektu, která prošla rekonstrukcí, probíhá příprava expozice raketové techniky. V okamžiku plného otevření muzea zde najdete unikátní přehlídku sovětského vybavení pro obranu vzdušného prostoru, které se u nás používalo. Celá exkurze včetně dopravy je plně hrazena z projektu ESF „Zvýšení technologické úrovně řemeslných oborů“.

33 Photos

POBYT ŽÁKŮ V KRKONOŠÍCH - BŘEZEN 2014

STRÁŽNÉ V KRKONOŠÍCH V termínu od 17.-21.3.2014 naše škola pořádá další pobyt na horách. Pobyt se uskuteční v Krkonoších ve vesničce Stážné. Ubytování je v horské boudě Zvonařka. Chata je roubeného typu, nacházející se v rekreačním středisku Strážné v Krkonoších (cca 7 km od Vrchlabí, 15 km od Špindlerova Mlýna). V případě, že chcete všechny fotografie z pobytu, kontaktujte učitele Mgr. Petra Patáka.

60 Photos

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK - STRÁŽNÉ 2014

V termínu od 8.-15.2.2014 se uskutečnil lyžařský výcvik. Již tradičně se výcvik konal v Krkonoších ve vesničce Stážné. Ubytování je v horské boudě Zvonařka. Chata je roubeného typu, nacházející se v rekreačním středisku Strážné v Krkonoších (cca 7 km od Vrchlabí, 15 km od Špindlerova Mlýna).

118 Photos

KUCHAŘSKÁ SOUTĚŽ V OU KUNICE

Ve středu 29.1.2014 se uskutečnila v Odborném učilišti Kunice první ročník kuchařské soutěže „ZLATÁ VAŘEČKA“. Úkolem soutěžících byly hned tři úkoly: •výroba studeného předkrmu •bramborový salát •prostření slavnostní tabule pro dvě osoby Soutěžní tým tvořili dva žáci. Každý tým soutěžil ve všech třech disciplínách, hodnotil se každý úkol zvlášť i celkové pořadí. Naší školu reprezentovali čtyři žáci – David Sarkány, Iveta Janová, Julie Tlustá a Josef Pavlik Výsledky soutěže: David Sarkány a Iveta Janová obsadili hned dvě přední místa. První místo v přípravě studeného předkrmu, třetí místo v přípravě bramborového salátu. Na celkovém místě obsadil tento pár krásné třetí místo. Vedení školy děkuje všem žákům a učitelům odborného výcviku za výbornou reprezentaci naší školy. Děkujeme 🙂

40 Photos

EXKURZE - STAROČESKÁ ŘEMESLA

Ve čtvrtek 19.12.2013 jsme pro naše žáky připravili zajímavou exkurzi v Praze. Žáci se mohli těšit na výstavu staročeských řemesel v Betlémské kapli. Ukázku staročeských řemesel předvedli pozvaní mistři řemeslníci i lidoví tvůrci. Prostor dostali také muzikanti, kteří svými koledami přispěli k tradiční sváteční atmosféře, za níž sem každoročně v době adventu a svátků míří desetitisíce českých i zahraničních návštěvníků. Exkurze byla pro naše žáky plně financována v rámci projektu „Podpora technických oborů a rozvoj podnikatelských dovedností“.

16 Photos

VYHODNOCENÍ PROJEKTOVÉHO DNE

12.12.2013 - Po skončení úspěšného projektového se konalo setkání žáků s paní ředitelkou. Všichni učni, kteří reprezentovali školu dostali odměnu. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

36 Photos

PROJEKTOVÝ DEN - TECHNICKÉ OBORY

Naše škola pořádala dne 12.12.2013 od 9:00 další projektový den. Tentokrát byl projektový den zaměřený na „TECHNICKÉ OBORY“. Žáci ze základních škol viděli práci našich žáků, ukázky řemesel, které reprezentovali naši žáci. Srdečně zveme všechny přátele školy.

92 Photos

FIT - BOX VE VRAPICÍCH

Ve čtvrtek 12.9.2013 začal nový zájmový kroužek FIT – BOX. Aktivita pro žáky vznikla v rámci projektu „Podpora rozvoje čtenářské a matematické gramotnosti“. Volnočasové aktivity se zúčastnilo cca 20 žáků. Tréninky budou probíhat každý čtvrtek od 13,30 do 14,30 v tělocvičně školy. Přijďte si zlepšit kondici a smysluplně strávit volný čas!

90 Photos

EXKURZE - VÝSTAVA TUTANCHAMON

10.9.2013 - Žáci z vybraných oborů se zúčastnili zajímavé exkurze v Praze. Výstava "TUTANCHAMON" fascinující umění starého Egypta.

9 Photos