Po stopách Karla IV.

Ve středu 15. 6. se žáci prvního a druhého ročníku vydali do Prahy a na Starém Městě pátrali po stopách císaře a krále Karla IV., jehož 700. výročí narození si nedávno připomněli na hodinách literárně – estetické výchovy.

Putování začalo u dnešního Obecního domu, na jehož místě stál kdysi královský dvůr, z něhož vycházely korunovační průvody českých králů, končící v chrámu sv. Víta. Poté jsme prošli gotickou Prašnou bránou, prohlédli si domy v Celetné ulici a na Staroměstském náměstí se zastavili u domu U Kamenného zvonu, kde se Karel IV. narodil.

Další pokračování cestou korunovačního průvodu na Karlův most bohužel zhatil vytrvalý déšť; schovali jsme se raději do Týnského chrámu a tam si prohlédli jeho oslňující gotické prostory i restaurované barokní vybavení a vzpomněli na astronoma Tycha de Brahe, který je tu pochován. Na Karlův most tak snad dojde příště.

 

???????????????????????????????     ??????????????????????????????? ???????????????????????????????     ??????????????????????????????? ???????????????????????????????     ???????????????????????????????