Turnaj v gastronomii – Polsko

Dne 18. října 2019 na škole ZSP Karpacz proběhla druhá etapa mezinárodní soutěže o gastronomii – pod názvem „Turnaj Dolní Slezsko-Dolní Slezsko-Středočeský kraj v gastronomii“.

Akce byla organizována Úřadem Maršálka ve Vratislavi. Ve druhé fázi se do soutěže zapojily čtyři týmy. Polsko bylo zastoupeno školami z Wałbrzych a ZSP z Karpacze a Českou republikou školou SOŠ a SOU Beroun – Hlinky a školou Střední odborné učiliště a Praktická škola Kladno – Vrapice.

Vítězi soutěže byly týmy z Karpacze a Berouna.

Hlavní cenou v turnaji byly stáže pod dohledem nejlepších kuchařů v prestižních hotelech v polských Krkonoších.

Naše žákyně reprezentovaly skvělým výkonem, kdy v zadaném čase stačily uvařit dvě jídla, jedno polské a druhé české a k tomu upéct dva moučníky i když se umístily na 4. místě, byl to super výkon, musíme si uvědomit, že soutěžily se žáky M a H oborů, za odměnu v soutěži dostala děvčata od Dolno Saského Wojewodctví  prodloužený pobyt v Krkonoších, aby poznala tamní zajímavosti. Během pobytu děvčata navštívila městečko Karpacz, trhy v Jelení Gore a turistický výstup k bráně Krkonošského Národního parku, kde se podívala na stavbu dřevěného kostela Wang z 12. století. Poslední den v úterý 22. 10. si nás pozvala paní ředitelka Lycea, aby se s námi rozloučila a popřála dobrou cestu. Škola v Karpaczu se těší na další dlouhodobou spolupráci mezi školami, byli jsme pozváni na prázdninový letní pracovní pobyt. Jelo by 12 žáků, kteří by pracovali, v hotelových kuchyních po Karpaczu. V rámci spolupráce byla i polská škola pozvána do Čech. Termíny akcí se ještě upřesní.

Více fotografií z této akce najdete v záložce FOTO.