Zakázky

Poděkování za spolupráci – SOU KLANO-VRAPICE, ZUŠ 5. KVĚTNA KLADNO

Vážená paní ředitelko, vážení pedagogové,

dovolte mi, abych Vám poděkovala za Vaši spolupráci při projektu řešení venkovního prostoru u Středočeské vědecké knihovny v Kladně. Když jsme se někdy v červnu a následně v srpnu potkávali a ladili spolupráci, nikdo z nás netušil, jak vše bude probíhat a jak to dopadne. Je začátek listopadu a vše dopadlo na jedničku s hvězdičkou – můžeme jen potvrdit, že Vaši studenty, kteří se akce zúčastnili a pedagogové, kteří je v práci vedli, udělali obrovský kus práce! Ta je vidět vždy, když se naši čtenáři zastaví a obdivují, posedí a odpočinou si právě v tomto prostoru, který ještě nedávno nebyl nijak uživatelsky přitažlivý.

Jsem ráda, že se naši spolupráci podařilo naplnit a doufáme, že na jaře bude pokračovat. Již nyní se těšíme na další nábytek, nové výtvarně pojaté desky stolku (spisovatelů ze Středočeského kraje a regionu je tolik!!!) a doplněné záhony květin.

Za všechno nyní již předem velké díky!

S pozdravem,

Mgr. Ivona Kasalická
vedoucí odboru vnějších vztahů a rozvoje knihovny
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Zakázka – zednické a obkladačské práce

Studenti třetího ročníku zednické práce, pracovali celý školní rok na zakázkách při, kterých si vyzkoušeli doslova úplně všechno. Při realizacích koupelen bylo zapotřebí zdění, instalace sádrokartonů, úprava odpadů a vody, obkladačské práce – pokládka dlažby a obkladů.

Nyní všechny svoje praktické dovednosti uplatní při závěrečných zkouškách.

 

…………

…………

…………  

 

Výzdoba sálu a květinové aranžmá k životnímu jubileu

Žáci 2. ročníku oboru Zahradnické práce měli možnost vyzkoušet si květinové aranžmá výzdoby sálu a vazbu květin k životnímu jubileu pro zákazníka.

Květiny byly připraveny dle požadavků a nároků objednavatele na daný termín.

  

Raut na akci Konference o inkluzi

Žáci měli opět možnost ukázat své dovednosti při přípravě občerstvení. Raut se konal ve středu 18. dubna u příležitosti školení pedagogických pracovníků na téma „INKLUZE“, akci pořádalo MŠMT na VOŠIS a SŠEMI v Praze.

K občerstvení byla spousta pochoutek – chlebíčky, zákusky, croasanty, vepřové a kuřecí řízečky, teplé a studené nápoje.

Všem účastníkům občerstvení velmi chutnalo a všichni byli moc spokojeni. Poděkování organizátorky k našemu rautu najdete zde.

  

 

Raut na výstavišti v Lysé nad Labem

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 naši žáci zajistili občerstvení pro vystavovatele Středočeského kraje na výstavišti v Lysé nad Labem pod názvem Regiony České republiky.

Byla to již 17. společná výstava měst, obcí, mikroregionů a informačních center České republiky.

 

Raut pro 150 lidí – Novotného lávka

Naše škola měla možnost prezentovat své dovednosti z kulinářského umění na akci – Seminář k vyhodnocení prvních zkušeností s udělováním institucionální akreditace.

Raut probíhal 10. 4. 2018 v budově Českého svazu vědeckotechnických společností z. s. v Praze. Jednalo se o jednu z větších akcí, obsluhovalo se 150 lidí semináře.

Velká pochvala patří Daniele Badžové z 1. ročníku oboru Stravovací a ubytovací služby, která velmi dobře prezentovala naší školu.

 

Raut v Centru současného umění DOX
V pondělí 21 .11. připravila naše škola velký raut v multifunkčních prostorách DOXu cca pro 200 lidí.

37   36

35   34

27   25

Raut probíhal u příležitosti slavnostního předávání cen vévody z Edinburghu.

Raut dne 12. 11. 2016 v Techmania Science Center pro 70 osob – QIIDO, Nadační fond

budova-2

V sobotu dne 12. 11. 2016 připravovala naše škola pro nadační fond Qiido, patrona nadaných žáků, občerstvení pro 70 osob na Konferenci pro učitele základních škol, která se konala v Techmania Science Center, U Planetária 2969/1, Plzeň.

wp_20161112_10_32_31_pro wp_20161112_10_32_47_pro wp_20161112_10_32_52_pro

wp_20161112_10_33_40_pro

Raut dne 26. 4. 2016 na MŠMT pro 55 osob – Asociace Logopedů ve školství

1-26     2-26

3-26     5-26

Raut dne 25. 4. 2016 na MŠMT pro 60 osob – QIIDO, Nadační fond

1-25     2-25

3-25     4-25

5-25

Raut s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou

Pochvala od MUDr. Kateřiny Cajthamlové

Naše škola byla oslovena s prosbou na uspořádání rautu pro konferenci o zdravé a dietní stravě, která proběhla dne 21. 4. 2016. Tohoto rautu se účastnili naši žáci Josef Pavlík a Klára Dubinová. Od paní MUDr. Kateřiny Cajthamlové dostali velkou pochvalu za krásně připravený a chutný raut a také za skvělou obsluhu. Paní Kateřina také ocenila zručnost, kterou v naší škole studenti získávají při praktických hodinách.

Konference se skládala ze dvou přednáškových bloků. V prvním bloku dostala slovo známá MUDr. Kateřina Cajthamlová, která pohovořila o zásadách péče o zdravý vývoj dětí, o zdravé výživě dětí, o významu čisté vody a zavodnění, o dietní problematice dětí a jiné.

 

19      16

8     11

Raut pro poradu ředitelů

Naši žáci z oboru Kuchař se opět velmi dobře prezentovali a pochlubili se se svými dovednostmi.

Dne 31. 3. se uskutečnilo jednání ředitelů ve Střední průmyslové škole stavební a Obchodní akademii, Kladno, Cyrila Boudy 2954. V rámci realizace projektu Krajský akční plán Středočeského kraje probíhal workshop ředitelů škol a školských zařízení a porada ředitelů škol.

Šlo o první setkání všech ředitelů škol bez ohledu na zřizovatele, cílem byla společná diskuse o aktuálních problémech a plánování dalšího rozvoje vzdělávání v kraji.

Pro tuto akci žáci připravili velký raut.

 

???????????????????????????????     ???????????????????????????????

???????????????????????????????     ???????????????????????????????

???????????????????????????????     ???????????????????????????????

???????????????????????????????     ???????????????????????????????

 

Rekonstrukce DDM v Berouně

Žáci naší školy nyní pracují v rámci odborného výcviku na zakázce na rekonstrukci DDM v Berouně. Této rekonstrukce se účastní žáci z oboru elektrikář a zedník. V budově se připravují nové elektrorozvody. Žáci mají příležitost vyzkoušet si práci s mechanickými nástroji při sekání drážek pro kabely. Místnosti budou sloužit pro zájmové kroužky místního DDM.

 

DSC_0342     DSC_0334

Raut MŠMT 11. 3. 2016 – „HOW TO TEACH SHEKESPEARE“

V pátek dne 11. 3. 2016 pod záštitou MŠMT a ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání a AMATE – Asociací metodiků cizích jazyků pořádala British Council celostátní konferenci „HOW TO TEACH SHEKESPEARE“.

Konference se konala při příležitosti 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara a byla zaměřena na zařazení jeho děl do výuky anglického jazyka. Stěžejní přednášku přednesl prof. PhDr. Martin Hilský, CSc.

Na konferenci pak dále navazovaly prezentace a workshopy, které měly praktický charakter a měly zaměření na aktivity a tipy pro výuku.

Konference byla určena především vyučujícím cizích jazyků v základním a středním vzdělání. Na místo konání MŠMT, Karmelitská 7, Praha 1 – Malá Strana dorazilo 80 účastníků.

Naše škola byla oslovena, aby připravila pro tuto akci tříchodový raut:

– 8:30 v ranních hodinách se podával teplý nápoj – káva nebo čaj, studená voda s citronem

5     4

– v 10:45 měli účastníci připravené občerstvení v podobě kávy, čaje a sladkého koláčku. Každý si mohl vybrat ze tří druhů – makový, tvarohový, povidlový.

12     16

– na 12:40 měli posluchači konference připravený větší raut. Mohli si nabídnout kuřecí mini řízečky s chlebem, mini bagetky šunkové nebo sýrové a doplnit vitamíny ze zeleninové mísy :-)

18     17

Účastníkům konference velmi chutnalo. Po skončení jsme odnášeli pouze chléb a špinavé nádobí.

32     27

Výzdoba v Domě kultury Kladno

15. ročník Podnikatelského plesu pořádaného OHK Kladno se konal v sobotu 23. ledna 2016 od 20:00 hod. v Domě kultury Kladno.

Tradiční Podnikatelský ples je nedílnou součástí společenského života regionu za účasti zástupců členských a ostatních firem, významných osobností a široké veřejnosti.

Na tento slavnostní večer měla naše škola za úkol připravit květinovou výzdobu sálu. Stoly byly ozdobeny jarními primulkami. Rovněž na pódiu byly primulky v různých barvách a velké vypichované aranžmá z karafiátů, chryzantém, dendrobií a doplňkové zeleně.

 

1     2

 

Raut na MŠMT – Erasmus

Dne 9. 12. 2015 naše škola zajišťovala občerstvení i obsluhu na 2  informačních seminářích Erasmus + školní vzdělávání KA1 a KA2 konané na MŠMT, Praha 1 Domem zahraniční spolupráce. Jednalo se o 2 semináře po 80 lidech, v jednacím sálu 081 MŠMT, Karmelitská 7.

 

7     12

Raut pro MŠMT – tisková konference

V pátek 4. 12. 2015 zajišťovala naše škola raut na MŠMT ve Velkém zrcadlovém sálu při příležitosti tiskové konference ministryně školství Mgr. Kateřiny Valachové, Ph.D..

V těchto velkolepých prostorách jsme pořádali raut poprvé. Prostředí tohoto sálu bylo nádherné.

 

???????????????????????????????     ???????????????????????????????

Raut na MŠMT – ocenění nejúspěšnějších sportovců

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová přijala dne 1. 12. 2015 nejúspěšnější sportovce resortu MŠMT za rok 2015. Přijetí se zúčastnilo 60 sportovců, kteří získali medaile na vrcholných sportovních soutěžích v roce 2015. Akademickou reprezentaci České republiky zabezpečují Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS) a Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT.

Na ceremoniálu byli přítomni sportovci, kteří získali medaile na vrcholných sportovních soutěžích v roce 2015 v atletice, basketbalu, biatlonu, bridži, judu, kanoistice, lyžování, plavání, v sportovní střelbě, stolním tenisu a v šermu.

Při této příležitost nechyběla ani naše škola, která pro tuto slavnostní chvíli připravila raut. Přítomní si mohli nabídnout ovoce, mini řízečky, chlebíčky, zákusky aj.

 

Ministrině 1     ministrině 2

15     16

Raut – konference OP VVV

Ve středu 4. listopadu 2015 se postarali žáci naší školy o účastníky konference Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání – připravili pro ně raut. Žáci z oboru Kuchař získají při těchto akcích vždy velmi praktické zkušenosti.

 

OP VVV

 

Raut ve vlaku

Dům dětí a mládeže Praha 5 uspořádal na sobotu 21. listopadu 2015 výlet do Kutné Hory pod názvem „Parou do středověku“. Jelo se historickým parním vlakem z Prahy do bývalého královského města Kutná Hora. Cestující si mohli prohlédnout vybrané památky – Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, České muzeum stříbra se středověkým stříbrným dolem a Kostnici v Sedlci. Také se mohli projít historickým centrem města a v podvečer se vrátili do Prahy.

Naši žáci pro celý vlak zajistili bohatý raut. Cestující si mohli vybrat ze sladkého nebo slaného občerstvení, ovoce. Na zpáteční cestě se podával teplý guláš.

raut ve vlaku

Osázení kruhového objezdu v Libušíně

Žáci z oboru zahradník pracovali celý týden na osázení kruhového objezdu v Libušíně. Sázeli keře a okrasné květiny, zeminu nakonec zasypali mulčovací kůrou.

1     2

3     4

5     6

7     8